CZĘSTE PYTANIA
1. Jak dbać o instalację wodną w domu?
Aby zapobiec osadzaniu się w rurach wapnia (zwanego kamieniem) najlepiej jest zainstalować sobie w domu centralny zmiękczacz wody, który obniża twardość wody przez co wyeliminujemy osadzanie się wapnia, żelaza i magnezu.
 
2. Z kranu leci mętna woda... co robić? 
Trzeba zamontować narurowy filtr węglowy ewentualnie kolumnę węglową. Kolumna węglowa jest urządzeniem, która zapewnia znaczną poprawę jakości wody poprzez eliminację chloru i jego pochodnych, metali ciężkich, siarkowodoru i wielu innych toksycznych i rakotwórczych substancji. Usunięcie lotnych substancji rozpuszczonych gwarantuje dodatkowo zdecydowane polepszenie walorów smakowych i zapachowych wody. Kolumna węglowa przeznaczona jest do poprawy jakości całej ilości wody dopływającej do instalacji.W przypadku ujęć własnych kolumna węglowa stosowana jest często do eliminacji siarkowodoru i metali ciężkich pozwalając na uzyskanie wody zdrowej i pozbawionej nieprzyjemnego zapachu. Węgiel aktywny usuwa również takie zanieczyszczenia jak: pestycydy, lotne związki organiczne, syntetyczne związki organiczne, fluorki, trihalometany, etc. Woda staje się krystalicznie przezroczysta.
 
3. Jak przedłużyć, polepszyć działanie pralki/zmywarki?
Trzeba zamontować zmiękczacz wody. To urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim do zmiękczania wody używanej przez sprzęt AGD - zarówno w domu, jak i w małych lokalach gastronomicznych. Dzięki temu, że usuwa z wody sole wapnia i magnezu (także związki żelaza i manganu), zapobiega powstawaniu tzw. kamienia, czyli osadów wapiennych. Półautomatyczna głowica sterująca wyposażona w port USB przeprowadza regenerację automatycznie, po jej manualnym włączeniu (zalecane co 2-3 miesiące).Zastosowanie zmiękczacza pozwala na znaczne oszczędności np. dzięki zmniejszonemu zużyciu środków piorących, płynów do zmywania, soli zmiękczających do zmywarek, itp. Miękka woda korzystnie wpływa na trwałość instalacji wodnej jak i wszelkiego rodzaju urządzeń, takich jak: pralka, zmywarka, czajniki, ekspresy do kawy, piece CO, itp.Dodatkowym efektem jest łatwiejsze czyszczenie np. wanny, umywalki czy armatury oraz mniej zacieków na glazurze czy kabinie prysznicowej.
 
4. Zapycha się siatka (tzw. perlator) przy wylewce baterii...
Najprawdopodobniej przyczyną są zanieczyszczenia mechaniczne. Najskuteczniejszym wyjściem z sytuacji będzie zamontowanie filtra narurowego mechanicznego. Do wyboru cała gama wkładów wymiennych (polipropylenowe, harmonijkowe, sznurkowe, siatkowe itd.) Filtr trzeba zamontować centralnie (tj. za zegarem na całe mieszkanie bądź dom).
 
5. Jak przygotować wodę do hodowli rybek
Po prostu trzeba się zaopatrzyć w aparat odwróconej osmozy RO3 dedykowany dla akwarystów. Filtr taki posiada trzystopniowy proces uzdatniania wody, z których zasadniczym jest membrana oczyszczająca wodę na zasadzie odwróconej osmozy. Głównym zastosowaniem osmozy o takiej konstrukcji jest produkcja wody do celów akwarystycznych, jednak uzyskiwana z niego woda świetnie nadaje się także do żelazek, nawilżaczy, akumulatorów lub do celów kosmetycznych. Małe wymiary pozwalają z powodzeniem zamontować osmozę w dowolnym miejscu.
 
6. W wodzie są bakterie... czy można temu zaradzić?
Tak, po prostu musimy zamontować sterylizującą (bakteriobójczą) lampę UV (promieniowanie ultrafioletowe). Stosuje się ją w celu usunięcia z wody mikroorganizmów, tj. bakterii, wirusów i grzybów. Jest to bezpieczna metoda dezynfekcji, gdyż nie wymaga stosowania środków chemicznych, nie powoduje więc niekorzystnych zmian w składzie chemicznym wody oraz powstawania ubocznych produktów. Lampę UV można zamontować w zależności od potrzeb tzn. dodatkowo do aparatu odwróconej osmozy bądź centralnie na cały dom/mieszkanie.
 
7. Wyjeżdżam na urlop. Jak mogę zabezpieczyć mieszkanie przed zalaniem?
Można temu zapobiec instalując elektrozawór z czujnikiem elektronicznym. Podczas najmniejszego wycieku wody, czujnik natychmiast przekaże sygnał do elektrozaworu który zamknie dopływ wody. Dobre elektrozawory z czujnikami wycieku mają nawet awaryjne zasilanie z baterii.
 
8. Jak poprawić jakość wody w domu?
Jeżeli mamy na myśli wodę do picia to jest na to wiele sposobów. Jednym z nich, a zarazem najtańszym jest zakup filtra nakranowego, ale to tylko namiastka. Można zastosować dwa filtry połączone szeregowo (jeden mechaniczny, a drugi węglowy) które usuną nam zanieczyszczenia mechaniczne (rdza, piasek, muł itd.) i nieprzyjemne (szkodliwe) zapachy np. chlor. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest uzdatnienie wody metodą odwróconej osmozy. Uzyskamy wodę oczyszczoną nie tylko z zanieczyszczeń mechanicznych, ale również z azotanów, metali ciężkich, benzenu, pierwiastków promieniotwórczych, fenoli, bakterii i wirusów. Woda jest idealnie czysta, twardość zbliżona do zera, zmiękczenie całkowite. Ktoś powie co to za woda pozbawiona wszelkich soli mineralnych? No cóż, nie ma rozwiązań idealnych, ale nie ma też sytuacji bez wyjścia... po prostu trzeba zastosować mineralizator. Lepiej pić wodę uzdatnioną niż zanieczyszczoną. To byłoby tyle w wielkim skrócie jeżeli chodzi o wodę do picia, natomiast jeżeli zauważyli Państwo znacznie zwiększone zużycie energii i przyspieszone zużycie części maszyn, takich jak: podgrzewacze wody, sprzęt gospodarstwa domowego czy uszkodzenia instalacji wodnej to skutki odkładania się kamienia z powodu zbyt wysokiej twardości wody. Zużycie energii wzrasta aż o 1/3, kiedy warstwa osadu na elementach grzewczych osiągnie grubość 3 mm. Ponadto, twarda woda zawiera zbyt duże ilości wapnia, magnezu i żelaza, co powoduje m.in. niszczenie pranych w takiej wodzie tkanin i powstawanie na nich trwałych plam, uniemożliwiając tworzenie piany w procesie prania. Powoduje ona także podrażnienia skóry podczas mycia, pojawianie się osadu na umywalkach i wannach. Psuje także smak napojów i potraw. Dlatego najczęściej stosowane filtry do wody to zmiękczacze.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl