Zmiękczacz BD-40

Dostępność: duża ilość
Cena: 2 500,00 zł 2500.00
Cena netto: 2 032,52 zł
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: 167

Opis

Nowoczesny zmiękczacz dwuelementowy rekomendowany do uzdatniania wody (zmiękczanie) na potrzeby 5-6 osobowej rodziny. Usuwa z wody sole wapnia i magnezu czyli związki powodujące wytrącanie się, szczególnie pod wpływem temperatury, osadu wapiennego znanego jako kamień kotłowy. Razem z solami wapnia i magnezu z wody usuwane są, w ograniczonym zakresie, związki żelaza (Fe) oraz manganu (Mn). 

Urządzenie montowane na linii doprowadzenia wody do budynku, za pompą i hydroforem lub za licznikiem wody. Zmiękczacz standardowo wyposażony w inteligentne sterowanie wolumetryczne (przepływowe). Urządzenie całkowicie automatyczne, w pełni bezobsługowe. Nie wymaga żadnego nadzoru ani kontroli, jedynie okresowego (średnio raz na 2 miesiące) uzupełnienia soli w zbiorniku solanki. 

Zmiękczacz wyposażony jest we wbudowane serwisowe obejście wody tzw. by-pass z regulatorem przepływu umożliwiającym precyzyjne ustawienie twardości wody uzdatnionej w pełnym zakresie: od zera (zmiękczenie całkowite) do pełnej twardości wody surowej na wejściu. Podłączenie serwisowe umożliwia wygodne doprowadzenie wody do zmiękczacza z każdej strony: kątowo, równolegle jak i prostopadle do ściany.

Sterownik całkowicie automatyczny. W pełni programowalne wszystkie cykle regenracji. Czytelny elektroniczny wyświetlacz wskazuje aktualny cykl pracy urządzenia, ilość wody uzdatnionej, godzinę, ilość wody pozostałej do regenracji, czas trwania poszczególnych cykli itp. Funkcja blokady klawiszy, wymuszenia regeneracji ręcznie o zadanej godzinie bądź regeneracji natychmiastowej. Możliwość przeprowadzenia regeneracji szybkiej (tzw. oszczędnej). Możliwość dowolnego zaprogramowania sterownika do pracy w cyklu przepływowym (wolumetrycznym), czasowym lub czasowo-przepływowym. Na wypadek awarii zasilania sterownik posiada możliwość przeprowadzenia regeneracji ręcznie. Zmiękczacz na czas regeneracji dla bezpieczeństwa odcina dopływ wody. 

Instalacja urządzenia bardzo prosta, posiadając odpowiednie narzędzia każdy jest w stanie wykonać montaż we własnym zakresie. Na terenie Warszawy i okolic oferujemy wykonanie montażu przez naszą firmę.

Zmiękczanie wody - zalety:
- zmniejszone zużycie proszku do prania przynajmniej o 70% dotychczasowej dawki.
- zużycie wszelkich płynów do zmywania zmniejsza się przynajmniej o 50%.
- nie ma potrzeby stosowania żadnych soli ochronnych w zmywarce.
- można zaprzestać używania do pralek wszelkiego rodzaju środków typu calgonit.
- znaczne zmniejszenie zużycia mydła, szamponów, wszelkich odżywek, kosmetyków myjących i innych środków czystości.
- znacznie przedłuża się żywotność wszelkich urządzeń mających kontakt z wodą, szczególnie podgrzewaczy takich jak: piec CO, kaloryfery, instalacja hydrauliczna, terma, nawilżacze, pralka, zmywarka, czajniki, ekspresy itp.
- dzięki całkowitemu wyeliminowaniu z wody kamienia kotłowego nie ma efektu tzw. zarastania instalacji grzewczych oraz związanych z tym strat energii, oszczędzamy znaczące kwoty na kosztach ogrzewania.
- powierzchnie wanien, umywalek i armatura stają się łatwiejsze do czyszczenia a także po umyciu pozostaną czyste przez dłuższy czas.
- zacieki na glazurze nie tworzą się wcale lub już nie tak intensywnie jak przy twardej wodzie.
- stosując zmiękczoną wodę odczujemy diametralną poprawę smaku większości napojów gorących i potraw, zauważymy zmniejszone zużycie kawy i herbaty przy ich zaparzaniu.
- kąpiel stanie się przyjemnością w pełnym tego słowa znaczeniu, bowiem miękka woda przywraca skórze elastyczność i naturalny wygląd. Włosy nabierają blasku, przestają być kruche i łamliwe.

Informacje dodatkowe:
- objętość żywicy - 40 litrów
- trwałość żywicy - do 12 lat 
- sterowanie - automatyczne bezobsługowe
- system regeneracji - objętościowa (wolumetryczna) z możliwością przełączenia na czasową lub objętościowo/czasową
- typ regenracji - cykl płukań przeciwprądowo
- czas trwania regenracji - 2 h
- wydajność szczytowa - 2,5 m3/h (przy niepełnym zmiękczeniu)
- wymiary kolumny z żywicą w cm - 26/137(średnica/wysokość)
- całkowita wysokość urządzenia - 1,58 m
- wymiary zbiornika na solankę - 39/39/77 (szerokość/głębokość/wysokość)
- pojemność zbiornika na solankę - 100 kg (4 worki soli)
- średnica przyłącza - 1 cal 
- podłączenie do kanalizacji - 1/2 cala
- dopuszczalne ciśnienie pracy - 1,5-12 bar
- temperatura pracy - 3-49 °C
- zasilanie - 220V 50 Hz
- napięcie pracy - 24V 50 Hz

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl