Zmiękczacz Twin 10/44 superwydajny FLECK 9100

Dostępność: duża ilość
Cena: 4 190,00 zł 4190.00
Cena netto: 3 406,50 zł
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: 235

Opis

Zmiękczacz Twin o wydajności 2,0 m3/h, którego głównym zadaniem jest eliminacja twardości wody jest rzeznaczony do ochrony całych instalacji wodnych i wszystkich podłączonych do niej urządzeń. Zapewnia nieprzerwany dopływ uzdatnionej wody, ponieważ podczas przerwy w pracy jednej z butli spowodowanej koniecznością regeneracji, druga butla zapewnia dopływ uzdatnionej wody.

Układ składa się z dwóch butli ciśnieniowych pracujących na zmianę, wolumetrycznej (objętościowej) głowicy sterującej FLECK 9100, wypełnienia ze zmiękczającej żywicy kationitowej  oraz zbiornika na roztwór regenerujący (solankę).
Żywotność złoża wynosi do 15 lat, konieczna jest jednak okresowa regeneracja 30% roztworem soli. Proces ten odbywa się w pełni automatycznie.

Twarda woda powoduje osadzanie się kamienia głównie na elementach podgrzewaczy wody, sprzętów gospodarstwa domowego, częściach maszyn oraz w rurach instalacji wodnej zwiększając ich awaryjność i znacznie podnosząc zużycie energii.
Zawarte w twardej wodzie sole wapnia, magnezu i żelaza niszczą także tkaniny i powodują powstanie na nich trwałych plam, utrudniają tworzenie się piany (zwiększając zużycie proszków i detergentów), podrażniają skórę, powodują tworzenie się osadu na wannach, psują smak napojów i potraw.
Zawarte w zmiękczaczach TWIN żywice (silnie kwaśny kationit w cyklu sodowym) skutecznie usuwają jony powodujące twardość wody, np. wapń i magnez. W nieco mniejszym stopniu usuwane są również żelazo, mangan i mętność.

Informacje dodatkowe:
- objętość żywicy - 2x30 litrów
- trwałość żywicy - do 12 lat
- model sterownika - Fleck 9100
- wydajność szczytowa - 2,0 m3/h
- wymiary kolumny z żywicą -  26/112 cm (średnica/wysokość)
- całkowita wysokość urządzenia - 138 cm
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl