Zmiękczacz automatyczny - SLIDE COVER

Dostępność: duża ilość
Cena: 2 150,00 zł 2150.00
Cena netto: 1 747,97 zł
ilość szt

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: Polska
Kod produktu: DC54-965AA

Opis

Nowoczesny zmiękczacz kompaktowy rekomendowany do uzdatniania wody na potrzeby 3-4 osobowej rodziny. Usuwa z wody sole wapnia i magnezu czyli związki powodujące wytrącanie się, szczególnie pod wpływem temperatury, osadu wapiennego znanego jako kamień kotłowy. Razem z solami wapnia i magnezu z wody usuwane są, w ograniczonym zakresie, związki żelaza (Fe) oraz manganu (Mn). 

Urządzenie montowane na linii doprowadzenia wody do budynku, za pompą i hydroforem lub za licznikiem wody. Zmiękczacz standardowo wyposażony w inteligentne sterowanie wolumetryczne (przepływowe). Urządzenie całkowicie automatyczne, w pełni bezobsługowe. Nie wymaga żadnego nadzoru ani kontroli, jedynie okresowego (średnio raz na 2-3 miesiące) uzupełnienia soli w zbiorniku solanki. 

Zmiękczacz wyposażony jest we wbudowane serwisowe obejście wody tzw. by-pass z regulatorem przepływu umożliwiającym ustawienie twardości wody uzdatnionej w pełnym zakresie: od zera (zmiękczenie całkowite) do pełnej twardości wody surowej na wejściu. 

Zalety i korzyści użytkowania zmiękczacza:
- zmniejszone zużycie proszku do prania przynajmniej o 70% dotychczasowej dawki.
- zużycie wszelkich płynów do zmywania zmniejsza się przynajmniej o 50%.
- nie ma potrzeby stosowania żadnych soli ochronnych w zmywarce.
- można zaprzestać używania do pralek wszelkiego rodzaju środków typu calgonit.
- znaczne zmniejszenie zużycia mydła, szamponów, wszelkich odżywek, kosmetyków myjących i innych środków czystości.
- znacznie przedłuża się żywotność wszelkich urządzeń mających kontakt z wodą, szczególnie podgrzewaczy takich jak: piec CO, kaloryfery, instalacja hydrauliczna, terma, nawilżacze, pralka, zmywarka, czajniki, ekspresy itp.
- dzięki całkowitemu wyeliminowaniu z wody kamienia kotłowego nie ma efektu tzw. zarastania instalacji grzewczych oraz związanych z tym strat energii, oszczędzamy znaczące kwoty na kosztach ogrzewania.
- powierzchnie wanien, umywalek i armatura stają się łatwiejsze do czyszczenia a także po umyciu pozostaną czyste przez dłuższy czas.
- zacieki na glazurze nie tworzą się wcale lub już nie tak intensywnie jak przy twardej wodzie.
- stosując zmiękczoną wodę odczujemy diametralną poprawę smaku większości napojów gorących i potraw, zauważymy zmniejszone zużycie kawy i herbaty przy ich zaparzaniu.
- kąpiel stanie się przyjemnością w pełnym tego słowa znaczeniu, bowiem miękka woda przywraca skórze elastyczność i naturalny wygląd. Włosy nabierają blasku, przestają być kruche i łamliwe.

Informacje dodatkowe:
- objętość żywicy - 25 litrów
- trwałość żywicy - do 12 lat 
- sterowanie - automatyczne bezobsługowe
- system regeneracji - objętościowa(wolumetryczna)
- typ regenracji - cykl płukań przeciwprądowo
- czas trwania regenracji - 1,5-2 h
- wydajność szczytowa - 2 m3/h (przy niepełnym zmiękczeniu)
- dopuszczalne ciśnienie pracy - 1,5-12 bar
- temperatura pracy - 3-49 °C

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl