Zmiękczacz wody - SLIDE COVER lcd color

Dostępność: duża ilość
Cena: 2 100,00 zł 2100.00
Cena netto: 1 707,32 zł
ilość szt
dodaj do przechowalni
Producent: Polska
Kod produktu: DC54-965AA_20160305191331

Opis

Nowoczesny zmiękczacz kompaktowy rekomendowany do uzdatniania wody na potrzeby 3-4 osobowej rodziny. Usuwa z wody sole wapnia i magnezu czyli związki powodujące wytrącanie się, szczególnie pod wpływem temperatury, osadu wapiennego znanego jako kamień kotłowy. Razem z solami wapnia i magnezu z wody usuwane są, w ograniczonym zakresie, związki żelaza (Fe) oraz manganu (Mn). 

Głowica  up flow SE ma  duży  wyświetlacz, w menu zbliżonym do menu telefonów komórkowych, jasne czytelne nazwy- prostota obsługi , graficzny wskaźnik zużycia złoża - podgląd podstawowych funkcji na ekranie głównym

- regeneracja - solankowanie w wersji Upflow ( przepływ wody do góry w trakcie solankowania ) to skuteczniejsza regeneracja przy mniejszym zużyciu wody 
-wersja HE -  wysoka  efektywność - możliwość ustawienia opcji regeneracji proporcjonalnej ( w czasie mniejszego zużycia wody sterownik sam prognozuje kiedy regenerować złoże i w jakim ( procencie ) stopniu by uzyskać zdolność pracy na najbliższe dni.   - oszczędność soli i wody. 
-precyzyjne solankowanie, opcja małego zużycia soli, opcja oszczędności wody   


Urządzenie montowane na linii doprowadzenia wody do budynku, za pompą i hydroforem lub za licznikiem wody. Zmiękczacz standardowo wyposażony w inteligentne sterowanie wolumetryczne (przepływowe). Urządzenie całkowicie automatyczne, w pełni bezobsługowe. Nie wymaga żadnego nadzoru ani kontroli, jedynie okresowego (średnio raz na 2-3 miesiące) uzupełnienia soli w zbiorniku solanki. 

Zmiękczacz wyposażony jest we wbudowane serwisowe obejście wody tzw. by-pass z regulatorem przepływu umożliwiającym ustawienie twardości wody uzdatnionej w pełnym zakresie: od zera (zmiękczenie całkowite) do pełnej twardości wody surowej na wejściu. 

Zalety i korzyści użytkowania zmiękczacza:

- niskie koszty eksploatacyjne
- zmniejszone zużycie proszku do prania przynajmniej o 70% dotychczasowej dawki.
- zużycie wszelkich płynów do zmywania zmniejsza się przynajmniej o 50%.
- nie ma potrzeby stosowania żadnych soli ochronnych w zmywarce.
- można zaprzestać używania do pralek wszelkiego rodzaju środków typu calgonit.
- znaczne zmniejszenie zużycia mydła, szamponów, wszelkich odżywek, kosmetyków myjących i innych   środków czystości.
- znacznie przedłuża się żywotność wszelkich urządzeń mających kontakt z wodą, szczególnie podgrzewaczy takich jak: piec CO, kaloryfery, instalacja hydrauliczna, terma, nawilżacze, pralka, zmywarka, czajniki, ekspresy itp.
- dzięki całkowitemu wyeliminowaniu z wody kamienia kotłowego nie ma efektu tzw. zarastania instalacji grzewczych oraz związanych z tym strat energii, oszczędzamy znaczące kwoty na kosztach ogrzewania.
- powierzchnie wanien, umywalek i armatura stają się łatwiejsze do czyszczenia a także po umyciu pozostaną czyste przez dłuższy czas.
- zacieki na glazurze nie tworzą się wcale lub już nie tak intensywnie jak przy twardej wodzie.
- stosując zmiękczoną wodę odczujemy diametralną poprawę smaku większości napojów gorących i potraw, zauważymy zmniejszone zużycie kawy i herbaty przy ich zaparzaniu.
- kąpiel stanie się przyjemnością w pełnym tego słowa znaczeniu, bowiem miękka woda przywraca skórze elastyczność i naturalny wygląd. Włosy nabierają blasku, przestają być kruche i łamliwe.

kilka stopni programowania sterownika: 
 a) użytkownik 
 b) instalator  
 c)  serwis - producent 
- tryb wakacyjny ( przy  wpisanym terminie wakacji urządzenie nie regeneruje się niepotrzebnie -  następuje tylko  przepłukanie urządzenia - oszczędność soli oraz wody 
- zbiera dane  historyczne ( kiedy ostania regeneracja, szczytowe zużycie wody, ile wody od  zamontowania      urządzenia, ile regeneracji od zamontowania, średnie zużycie wody, ) przydatne do  prowadzenia serwisu
- uzupełnianie zbiornika solanki wodą czystą zmiękczoną ( lepsza efektywność przy regeneracji ) 
- możliwość  dowolnej konfiguracji cykli ( powtarzanie Backwasch-u  , itp. ) 

Informacje dodatkowe:
- objętość żywicy - 26 litrów
- typ obudowy - kompaktowa
- zasilanie - 220-240V/50-60 Hz
- napięcie pracy - 12V 1000 mA
- pobór mocy - 5W
- trwałość żywicy - do 12 lat
- sterowanie - automatyczne bezobsługowe
- system regeneracji - objętościowa(wolumetryczna) ew. czasowa
- typ regeneracji - solankowanie w wersji Upflow (przepływ wody do góry w trakcie solankowania) to  skuteczniejsza regeneracja przy mniejszym zużyciu wody
- czas trwania regeneracji - 1,5-2 h
- średnie zużycie soli na regenerację - 3,9 kg
- wydajność szczytowa - 2,5 m3/h (przy niepełnym zmiękczeniu)
- dopuszczalne ciśnienie pracy - 1,5-12 (bar)
- temperatura pracy - 2-49 °C

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl